Filmy transseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje transseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Betty Suarez to inteligentna, twarda i wytrwała, ale także wrażliwa i uczuciowa dziewczyna. Ma nadzieję, że jej kwalifikacje pozwolą znaleźć pracę w korporacji Meade Publishing. Fakt, że nie jest stereotypowo ładna, początkowo sprawia, że nie zostaje zatrudniona w magazynie „Mode”, będącym biblią mody. Jednak w redakcji panuje zamieszanie, a żądni władzy menedżerowie walczą o wpływy. Mając nadzieję na opanowanie sytuacji, wydawca powierza swojemu pozbawionemu doświadczenia synowi, Danielowi, stanowisko redaktora naczelnego. Zatrudnia też Betty jako asystentkę Daniela po tym, jak przyłapuje syna, pierwszego dnia pracy, w kompromitującej sytuacji z sekretarką. Z początku Daniel okropnie traktuje Betty i stara się ją zmusić do rezygnacji, jednak wkrótce dostrzega jej potencjał i oboje łączą siły, tworząc bardzo sprawny zespół.
Touch Me Not to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, ale przede wszystkim ― wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Wszyscy mierzą się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciało może stać się polem ideologicznej bitwy, nagość okazuje się manifestacją wolności.

Bezmiar

6,9
6,7
Rzym, lata 70. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem. Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.


Charlie i Nick, nastoletni chłopcy, odkrywają, że ich przyjaźń może być czymś więcej.
Prawie 20 lat temu Owen Strand jako jedyny z załogi strażaków przeżył akcję po atakach na WTC. Udało mu się potem odbudować remizę na Manhattanie. Po podobnej tragedii w Austin razem z synem rusza do Teksasu, żeby pomóc tamtejszym strażakom zacząć wszystko od zera. Mimo wielkomiejskiego stylu i pewności siebie Strand kryje przed światem sekret, który może stać się jego końcem.
Młoda kadetka FBI zostaje przydzielona do przesłuchania zamkniętego w ośrodku dla psychopatów kanibala, aby zdobyć od niego informacje na temat innego mordującego szaleńca.

Fanfik

5,8
6,4
Tosia to młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem. Fanfik to historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata.
Surowy obraz życia czwórki czarnoskórych transpłciowych pracowników seksualnych, którzy opowiadają o swojej pracy - szczerze, bez oszukiwania samych siebie, z przemyśleniami na temat życia i jego różnych aspektów.
Choć bez trudu godzimy się z istnieniem ponad 20 tysięcy gatunków pszczół, ludzka różnorodność wielu osobom wydaje się trudna do zaakceptowania. Na własnej skórze przekonuje się o tym ośmioletnia Lucía, do której – wyraźnie wbrew jej woli – większość krewnych wciąż zwraca się urzędowym imieniem Aitor. W trakcie spędzanych w baskijskiej wiosce wakacji bohaterka konfrontuje się ze skrajnie odmiennymi postawami – od wyraźnej niechęci ze strony konserwatywnej babki, przez bierność zagubionej mamy. Wytrwale broniąca własnej tożsamości Lucía zyskuje jednak zaskakującą sojuszniczkę – opiekującą się tytułowymi pszczołami, żyjącą w zgodzie z naturą ciocię.
Młody transseksualny Feña z Nowego Jorku musi zmierzyć się z powrotem byłego chłopaka, ojca oraz przyrodniej siostry, stawiając czoła trudnościom i dylematom w swoim życiu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…